دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

دندانپزشکی به زبان ساده (3) روكش crown

روکش Crown روکش چه کاری انجام میدهد ؟
روکش تمامی سطوح تاح دندان را تا محل اتصال به لثه می پوشاند و آنرا در برابر اتصالات احتمالی محافظن میکند. جنس آن را فلز یا چینی اتصال یافته به فریم فلزی میباشد.

دندانپزشک چه میکند ؟
- دندانپزشک پس از معاینه تشخیص میدهد که آیا دندان مورد نظر تا چه حد آسیب دیده است و آیا نیاز به بازسازی (Buildup) دارد یا نه ؟
- بعضی مواقع دندان آسیب دیده ممکن است نیاز به درمان ریشه داشته باشد که پس از انجام این کار بسته به میزان پوسیدگی تاج دندان بازسازی همراه با پین داخل کانال و یا جایگذاری پست ریختگی انجام میگیرد.
- پس از انجام آماده سازیهای لازم دندان تراشیده میشود و به اندازه ای در میآید که با قرارگرفتن روکش روی آن به همان اندازه طبیعی در آید.
- پس از تراشیدن، با مواد قالبگیری نرم و شکل پذیر دندان مورد نظر و دندانهای اطراف آن قالبگیریمی شود تا تکنسین لابراتور دندانسازی بر روی مدل گچی ریخته شده از قالب مورد نظر روکش را تهیه نماید که از لحاظ اندازه و رنگ و فرم دقیقاً مانند دندان طبیعی به نظر آید.
- پس از انجام مرحله قالبگیری روکش موقتی از جنس پلاستیک و یا فلز بر روی دندان مورد نظر قرار میگیرد تا آنرا بطور موقت محافظت و قابل استفاده و خوش ظاهر نماید.
- وقتی روکش اصلی آماده شد آنرا روی دندان مورد نظر قرار داده و تطابق های لازم به لحاظ اندازه کنترل شده پس از آماده سازی و پالیش نهایی با سمان مخصوصی روی دندان چسبانده میشود.

مزایای روکش چیست ؟
- روکش خیلی محکم است و دندان آسیب دیده زیر آنرا به خوبی محافظت مینماید و از لحاظ ظاهر و رنگ و فرم دقیقاً با دندان طبیعی فرد مطابقت میکند.
- به شرط رعایت بهداشت دهان و دندان روکش مورد نظر سالها میتواند کارآیی داشته باشد مگر آنکه در اثر حادثه ای دچار شکستگی گردد.
- روکش میتواند ظاهر بد شکل و بدرنگ دندانها را به خوبی بهبود بخشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی