دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

بهداشت دهان و دندان تعطيل شد!؟

در خبرها آمده بود كه وزارت بهداشت در يك اقدام ناگهاني چندين اداره داخلي را تعطيل و درهم ادغام نمود و از اين جمله: اداره سلامت (بهداشت) دهن و دندان است كه در زيرمجموعه اداره مبارزه با بيماريها ادغام گرديد. جالب است گويا مديران وزارتخانه به اين نتيجه رسيدهاند كه يا آموزش بهداشت اثري در مردم ندارد و يا آموزشهاي ايشان تا به حال كفايت نموده و ديگر نيازي به اداره مستقل بهداشت دهان و دندان نداريم و بهتر است آن را زير مجموعه مبارزه با بيماريها نماييم تا از اين به بعد نسبت به درمان بيماريهاي دهان و دندان كمر همت ببنديم.

اين هم فكر خوبي است كه اصولاً دهان و دندان را از ابتدا مقولهاي بيمار فرض كرده و راههاي درمان آن را بجوييم. پس بدانيم كه يافتههاي جديد نشان ميدهند كه اصولاً بهداشت دهان و دندان به سمت بيماري است و كاري هم نميتوان انجام داد مگر آنكه با اين حفره بيمار برخورد قانوني صورت گيرد و آن هم از نوع مبارزه كه اين مبارزه ميتواند از انواعي كه مرسوم است باشد و يا شيوههاي ديگري براي آن بيابيم آنچه در اين اداره مرسوم است از انواع مبارزه با مالاريا، مبارزه با فلج كودكان، مبارزه با پشه سالك، مبارزه با ايدز، مبارزه با ... هر كدام شيوه خود را دارند از واكسن گرفته تا سمپاشي و ...

حال نميدانيم كدام يك از روشهاي فوق براي دهان و دندان مفيد فايده خواهد بود وليكن شيوههاي قديمي و كارآمد در مبارزه براي دهان و دندان بوده كه احتمالاً پيشنهاد خوبي خواهد بود و آن از نوع سرويس ميباشد كه هر روزه دندانپزشكان محترم با بيماران اين چنيني كه تحت اين نوع درمان در كوچه و خيابان قرار گرفتهاند مواجه ميشوند.
پس از اين بعد به جاي استفاده از اصطلاح مهجور،؟ مطرود و ارتجاعي بهداشت و دهان و دندان از اصطلاح روز، عامهپسند و دلنشين سرويس دهان و دندان و آن هم به شيوه مبارزه استفاده نماييد!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی