دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

اهمیت هم اندیشی برای حل معضلات صنفی

دندانپزشکی حرفه ماست، دندانپزشکی دانش ماست، دندانپزشکی خدمت ماست به هموطنان، دندانپزشکی وسیله امرار معاش ماست، دندانپزشکی اعتبار ماست و در یک کلام دندانپزشکی آبرو و حیثیت ماست.
حال اگر به این مقدمه باور داشته باشیم مشکلات حرفه را چگونه می بینیم؟
و چه اقدامی را برای حل آنها شایسته می دانیم؟ مگر نه این است که دندانپزشکی قسمت بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد و هر روز به نحوی با معضلات حرفه¬ای و صنفی آن دست به گریبانیم؟ پس چرا وقتی صحبت از یافتن راه چاره¬ای برای برون رفت از مسائل آن مطرح می شود و دست یاری به سویمان دراز می شود. عقب می کشیم و ابتکار عمل را به دست دیگران می دهیم؟ دیگرانی که در غایب موارد قبولشان هم نداریم.

این است راه دفاع از آبرو و حیثیت؟ این گونه از اعتبار و حقانیت حرفه¬ای که به آن محتاجیم حمایت می کنیم؟
بدون شک هیچکس به اندازه خودمان برایمان دلسوز نیست. متاسفانه تفکر دندانپزشک ستیزی طرفداران قدری در مجموعه دوستی وزارتخانه¬ای دارد به گونه ای که در بعضی موارد آستین بالا می زنند تا ما را به زیر بکشند و غالباً ما را فراموش نمی کنند و نادیده میگیرند.

معضلات صنفی ما تنها بدست خردمان گشوده خواهد شد چرا که هیچ مجموعه دوستی برای آینده، امنیت و آسایش دندانپزشکان برنامه ریزی نکرده است. تمامی برنامه-هایی که پیش بینی شده تنها برای استفاده بهینه از خدمات ماست بدون در نظر گرفتن مزایا و مفاد آن برای شخص دندانپزشک و یا حرفه داندنپزشکی.

سالهاست که با تولید انبوه دندانپزشک و مبارزه با افزایش تجربه¬های دندانپزشکی به خیال خودشان خدمات بهتری به جامعه ارائه می نمایند غافل از اینکه کمر به قتل حرفه دندانپزشکی بسته¬اند. عدم حمایت واقعی از دندانپزشکان و کاهش کیفیت خدمات و عدم برخورد قاطعانه با مداخله کنندگان بی علم و مجوز در درمانهای دندانی و بی توجهی به انجمنهای دندانپزشکی نمونه¬هایی از نگرش اثبات وجود، حقانیت و اهمیت مفصلات حرفه دندانپزشکی به مسئولانی که باورمان ندارند و مشکلاتمان را نمی بینند بزرگترین پیروزی در سرآغاز حل آنهاست و این مهم بدست نمی آید جز با تعامل درون گروهی، اتحاد و یکصدایی در عرصه آنچه بدان گرفتاریم.

پس همکاران عزیز، خانواده بزرگ دندانپزشکی ایران بیایید تا یکبار برای همیشه خودمان ابتکار عمل را بدست بگیریم و بکنیم آنچه باید می کردیم و نکردیم.
«کس نخاردپشت من جز ناخن انگشت من»
حاکم بر ما و حرفه دندانپزشکست.

می بینیم که راهی نداریم جز اینکه خودمان آستین همت بالا بزنیم و برای حل مشکلاتمان پای در میدان بگذاریم و بدانیم که اولین گام در این عرصه هم اندیشی ست یعنی آنکه دغدغه¬ها، معضلات و راه حل¬هایمان را با هم مطرح و با هم و در کنار هم راه حل¬هایی برای آنها بیابیم در این میدان ما همه با هم برابریم، همه دندانپزشکیم و هر حرکتی به درست یا غلط به سود و زیان همگی تمام خواهد شد پس بیایید برای یکبار هم شده برادرانه و برابرانه، همه خانواده بزرگ دندانپزشک گرد هم بیاییم و بدون حب و بغض و از روی دلسوزی برای خودمان و برای آینده خودمان فکر کنیم.

و باور داشته باشیم که در این عرصه و در این گام اول هیچ کس جلوتر از دیگری نیست و هیچ کس قیم و رهبر دیگری و دیگران نیست چراکه همگی ما دندانپزشکیم و در این مورد همدرد، همکار و برابریم.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی