دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

بریج چیست؟

بریج Bridge
بریج جهت درمان بی دندانی ساخته میشود و به این صورت که با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل میکند. در اغلب بریجها دوطرف محل اتصال دندانهای پایه روکش میشوند و در بعضی از آنها بریج به دندانهای دو طرف توسّط بالههایی می چسبد و بعضی از مواقع، این بریج تنها از یک طرف پایه دارد. بریج ها از جنس چینی یا سرامیک اتصال یافته به فلز و گاهی مواقع تنها چینی و یا سرامیک ساخته میشوند.

دندانپزشک چه میکند؟
مراحل متعددی تا ساخت یک بریج طی میشود:
- دندانپزشک از یک ماده نرم و فرم پذیر برای گرفتن قالب استفاده میکند.
تکنسین یک مدل مشابه واقعی به جنس گچی مخصوص از روی قالب گرفته شده تهیه مینماید. این مدل گچی از هر دو فک ساخته میشود و نحوه تماس دو فک را با یکدیگر را نشان میدهد و بعنوان مدل مطالعه و بررسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
- دندانی که بریج روی آن قرار خواهد گرفت به حدی تراشیده خواهد شد که بعد از قرار گرفتن روکش روی آن به اندازه طبیعی برسد.
- قالب دیگری بعد از تراش دندانها گرفته میشود که به لابراتور ارسال میشود و روی دندانهای تراشیده شده روکش موقت قرار داده، خواهد شد.
- در جلسه آخر دندانپزشک بریج ساخته شده توسّط تکنسین و در لابراتور را روی دندانها قرار داده و آنرا چک میکند و در صورت مناسب بودن آنرا روی دندانهای پایه می چسباند.
- دندانپزشک به شما آموزش میدهد که چگونه بریج خود را تمیز نگه دارید و زیر آن را پاک کنید.

مزایای بریج چیست؟
- بریج ناحیه بی دندان را پر میکند.
- بریج ظاهر دندانها و لبخند را اصلاح میکند و جویدن و صحبت کردن را بهبود میبخشد.
- بریج از لحاظ فرم ورنگ میتواند مشابه دندانهای طبیعی فرد باشد.
- بریج میتواند سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد به شرط آنکه بهداشت آن رعایت شود و حادثهای برای آن پیش نیاید.
- دندانهای طبیعی و پایه بریج زیر روکش سالم مانده و در صورت رعایت بهداشت پوسیده نخواهد شد و از حرکت آنها به سمت ناحیه بی دندانی محافظت به عمل خواهد آمد.
راه جایگزین بریج، درمان بی دندانی با استفاده از پارسیلهای متحرک(مصنوعی تکه ای) است. دندانپزشک مزایای استفاده از بریج را برای شما ارائه خواهد داد و در صورت آنکه دندانهای پایه وضعیت مناسبی به لحاظ استقامت و سلامت بافت لثه ای اطراف آن داشته باشند آنرا به شما توصیه خواهد کرد.
امروز درمان بهتر از بریج جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته رایج شده و آن استفاده از ایمپلنت است و با آنکه هزینه این درمان بیشتر از بریج است ولیکن درمان با ارزشی است که مورد استقبال و رضایت استفاده کنندگان آن قرار گرفته است و مهمترین مزیت آن این است که بدون تراشیدن دندانهای اطراف ناحیه بی دندانی، جایگزینی دندان انجام میگیرد و مانع از دست رفتن دندانهای سالم پایه میگردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

aida [ 1391-03-16 ]
درود. با سپاس فراوان .

عیسی بنی جبار [ 1390-04-23 ]
سلام سایت خوبی دارین موفق باشین

یحیی [ 1389-10-15 ]
با سلام دست شما درد نکنه بسیار عالی بود اگه ممکنه در مورد ایمپلنت و هزینه های ان بیشتر و نحوه جراحی وسایر موارد از قبیل اینکه دردش چقدره و بعد از چند روز میشه باهاش غذا خورد توضیح بفرمایید پیشاپیش از زحماتی که متحمل میشود ممنون وسپاس گزارم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی