دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

طراحی لبخند چیست ؟

شاید چیزهایی در این رابطه شنیده باشید و یا برای اولین بار است که به این اصطلاح بر می خورید، و احتمالاً تصور می کنید که مگر لبخند قابل طراحی است؟ مگر آدمها می توانند لبخند متفاوتی از آنچه دارند داشته باشند؟ و اصلاً بر فرض محال که طراحی پذیر باشد، لبخند زیبا به چه دردی می خورد؟ و اگر از آن دسته آدمهای بدبین و یا افسرده باشید لابد می گویید « این دیگر از آن قرتی بازی هاست »

ولیکن دانستن این نکته لازم است که لبخند زیبا با دندانهای سالم یکی از نشانه های سلامت جسم و روان شماست. انسانهایی که دندانهای سالم، مرتب و تمیزی دارند در روابط اجتماعی با روی گشاده با دیگران برخورد می کنند و با خیال راحت و از ته دل می خندند، بدون ترس از پیدا شدن ظاهر نازیبای دندانهایشان. و بر همین اساس در اظهار نظرها و حضور در عرصه فعالیتهای اجتماعی از اعتماد بنفس بالاتری برخوردارند و همواره در اولین برخورد به لحاظ دارا بودن دندانهای سالم و زیبا و لبخندی که به تاثیر از دندانهای مرتب و تمیز و سالم زیبایی صدچندانی یافته، تاثیری عمیق و انکارناپذیر به شخص مورد مصاحبت قرار گرفته، خواهند گذاشت.

به اثبات رسیده کسانیکه دندانهای پوسیده و بدرنگ و یا کشیده شده زیادی در دهانشان دارند و به تبع آن دهان بدبو دارند همواره در روابط اجتماعی خود و در برخورد با خانواده، دوستان و همکاران دچار نقصان هستند و نمی توانند تاثیر خوبی در اطرافیان بگذارند و به همین دلیل از اعتماد بنفس پایینی برخوردارند و سعی در گوشه گیری داشته و تمایل به اظهار نظر و درگیری در فعالیتهای اجتماعی سالم ندارند.
حال باتوجه به مطالب فوق قبول این نکته که داشتن لبخند زیبا تا چه حد اهمیت دارد و اینکه اصلاح فرم، نظم و رنگ دندانها تا چه اندازه می تواند تاثیرگذار باشد اجتناب ناپذیر است.

و اما طراحی لبخند ( Smile Desing ) چیست و چگونه صورت می گیرد ؟
دندانها به لحاظ فرم، شکل، اندازه، رنگ و هماهنگ با یکدیگر و فرم صورت و لبها از قوانین و اصولی تبعیت می کنند که در صورت رعایت تمام این اصول و هماهنگی تمامی پارامترهای فوق الذکر لبخندی زیبا و دلنشین نصیب فرد مینمایند.
البته تمامی موارد بالا بندرت در دندانهای افراد هماهنگ با یکدیگر وجود دارند ولیکن اصلاح این موارد در غالب موارد امکان پذیر است و این اصلاحات را می توان از طریق ارتودنسی، لامینیت، روکش، سفید کردن دندانها ( Bleaching )، جراحی لثه و در موارد پیچیده جراحی فک ایجاد نمود.
البته تمامی درمانهای فوق برای یک فرد انجام نمی گیرد بلکه بسته به نوع مشکل درمان لازم طرح ریزی می شود.
در ارتباط با اندازه های صورت، دندانها و فرم ایده آل آنها و روشهای درمانی در شماره های آتی توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی