دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

روزدندانپزشک وهفته دندانپزشکی مبارک

تعیین روزهای خاص در تقویم برای مشاغل و یا مناسبتها فقط به دلیل تکریم و بزرگداشت آن حرفه ویا شخصیت مذهبی و یا علمی نیست که دلیل عمده این حرکت فرهنگی و مردمی که در تمام دنیا رایج است به جهت ترویج فرهنگ و نمادین کردن حرکتهای بزرگ مردمی ، اصول اعتقادی وملی ویااصول اولیه انسانی و اجتماعی است مثل روز پیروزی انقلاب، اعیاد مذهبی، روز ملی شدن نفت، روز حقوق بشر و... و روز پزشک و روز داروساز و روز دندانپزشک و... بر اساس مصوبه هیئت وزیران در سال 1362 روز 23 فروردین روز دندانپزشک وهفته آخر فروردین ماه هفته دندانپزشکی نامگذاری شد.

همه ساله از طرف وزارت بهداشت برای هفته دندانپزشکی برنامه های آموزشی و ترویج فرهنگ دندانپزشکی به اجرا در میآمد ولیکن از روز دندانپزشک خبری نبود تا اینکه امسال برای اولین بار روز دندانپزشک هم بر سر زبانها افتاد. آنچه در این روز و در این هفته بر عهده ما نهاده اند ترویج بهداشت دهان و دندان و تشویق بیماران و اطرافیان به رعایت اصول بهداشتی است و در حقیقت این هفته فرصتی است برای ما که خودمان و خدماتمان را هر چه بیشتر و بهتر به مردم معرفی نموده و یک هفته در سال را به جهت ایجاد ارتباط قویتر و دوستانه تر به میان مردم رفته از منظر دید آنها به دندانپزشکی بنگریم و نقائص ومشکلات ارتباطی را در یابییم و در صدد رفع آنها برآییم و آموزش دهیم آنچه را لازم است همگانند بدانند.

البته لازم به ذکر است که مثل روزهای خاصی در سال بایستی نهادها و ادارات دولتی و از همه مهمتر صدا و سیما نیز در امر اطلاع رسانی درگیر و سهیم باشند هر چند متاسفانه در این مورد خاص همیشه با کم لطفی مواجهیم براستی که اگر ما دندانپزشکان خودمان در راستای اعتلای بهداشت دهان و دندان نکوشیم و حرمت حرفه را نگه نداریم کمتر کسی به فکر ما و مشکلات دندانپزشکی مردم خواهد بود کما اینکه بیمه دندانپزشکی از مواردیست که اغلب شرکتهای بیمه و وزارت بهداشت ازآن گریزانند و متاسفانه درمانهای دندانی را در زمره درمانهای لوکس می پندارد نه ضروری! به هر حال چاره ای نیست و راه حل فقط در دستان توانای دندانپزشکان نهفته است و همچون همیشه این دندانپزشکانند که جور بی تفاوتی و سلب مسئولیت بیمه های درمانی را پرداخت میکنند و صد البته با افتخار ، بواسطه آنکه خدمت به همنوع سر لوحه کار ماست .

((کس نخارد پش من جز نناخن انگشت من)) روز دندانپزشک بر همه دندانپزشکان محترم مبارک باد .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

فرشاد اکبری [ 1393-01-24 ]
با سلام و احترام از طرف خود و همکارانم روز دنداپزشک را تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد یکتا برایتان سربلندی و سلامتی آرزومندم. دکتر فرشاد اکبری رییس انجمن داروسازان استان اصفهان

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی