دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

انجمن، وسیله یا هدف ؟!

با آنکه نزدیک به یک قرن از تشکیل انجمنها و احزاب در کشور ما میگذرد کارکرد، کارآئی و چرایی آن جای بحث و اظهار نظرهای فراوان دارد هنوز به گونه ای عمل می کنیم که به نظر میرسد در ابتدای راهیم و متأسفانه نفس ایجاد این تشکلها و بینش عمیقی که الزام آور میکند آنرا برای اکثریت خاموش و دنباله رو هیجانات ناشناخته است. و این اقلیت حاضر در صحنه و قدرتمندند که گاه آنرا وسیله ای کنند برای رسیدن به اهداف عالیه و منویات شخصی و گروهی خود و گاه آنرا به چشم هدفی رفیع می بینند و برای رسیدن به آن از هیچ چیز فروگذار نکرده و توجیه می کنند وسیله خود را.
بعضی ها در این تلاش به ظاهر گروهی پس از رسیدن به هدف آنچنان در نقش خود فرو میروند که هرگز گمان نمی کنند که این قبا را تا ابد برای ایشان ندوخته اند چرا که فی نفسه اعتقادی به رای اکثریت خاموش ندارند و آنانکه در این بازی ناکام مانده اند شکست خود را پشت شعارهای عدالت جویانه و حق طلبانه پنهان می کنند و محک میزنند حافظه و شعور اکثریت خاموش را و بر موج هیجانات میرانند.

از منظر بیرونی و از چشم ناظری بیطرف همه چیز مثل بازی است که بازنده اصلی آن همین اکثریت خاموش است که بیچاره هنوز در شناخت حرفه ای خود مانده و تکرار می کند هنوز خود را.
براستی تا کجا بایستی ادامه بدهیم این بازی مضحک و خطرناک را، و تا کی این اکثریت خاموش و جوان ما تاوان این تمامیت خواهی ها و خودبینی ها بپردازند.

مگر نه این است که دندانپزشکی حرفه ماست، مگر نه این است که دندانپزشکی حیثیت و آبروی ماست و مگر نه این است که ما یک خانواده ایم تحت نام دندانپزشکی، پس بدانیم که لکه دار کردن حیثیت و نام این خانواده توهینی است به تمامی دندانپزشکان و گل آلوده کردن روابط سالم خانوادگی خیانتی است که مادر حق آیندگانمان می کنیم.
براستی آیندگان و تاریخ دندانپزشکی درباره ما چگونه قضاوت خواهد کرد....
آب را گل نکنیم.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی