دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

واقعیست،عجیب هم نیست !

حکایت غریبی است این حکایت کارپول بی حسی چندی پیش در یک حرکت ناگهانی قیمت کار پول بی حسی لیدوکائین ( پرزو کائین ) نزدیک به 100% افزایش پیدا کرد و اما ناگفته پیداست که این افزایش قیمت احتمالاهیچ ارتباطی باافزایش بنزین ( که ازاتفاق هم قافیه لیدو کائین نیزمیباشد ) ندارد چرا که هنوز طرح سهیمه بندی بنزین به اجرا در نیامده است که اگر این یکی بشود آن دیگری چه خواهد شد نمیدانیم؟

با اعتراضات ریز و درشت دندانپزشکان و تعاونیها و دلیل تراشی های تولید کننده نهایتا ً باکاهش قیمتی باورنکردنی ( بازهم ناگهان) قیمت نزدیک به 50% نزول کرد.حاصل این بالا وپایین رفتن افزایش 50% قیمت ماده بی حسی شد که نه باافزایش جهانی قیمت و نفت بنزین وطلا ونقره و... ارتباطی دارد ونه باافزایش قیمت تعرفه های دندانپزشکی!
حال آنچه برای ما جای سوال و تعجب دارد این است که کدام یک از ارقام اعلام شده واقعی است 6500 تومان ، 12500 تومان ویا 9090تومان که اگر دومی درست است و این رقم قیمت کارشناسی شده است پس اعلام قیمت 9090 تومان تومان منتی است بس عظیم تولیدکنندگان بر دوش دندانپزشکان که امیدواریم چنین باشد و حداقل برای یکبار هم که شده مدیون آن طرفیها باشیم!
واما اگر 9090 تومان همان قیمتی باشد که از اول مد نظر بوده ولیکن قیمت 12500 تومان اعلام شده و پس از جدل به 9090 تومان کاهش یافته است پس همان حکایت مرگ و تب است که بایستی اذعان کنیم که جامعه پزشکی به جهت تعیین قیمتها مدتهاست که روبه موت است!
ویا شاید سوبسیدی باشد جهت کمک به امر درمان!

لازم به ذکر است که تولید کارپول که در حال حاضر که انحصاراً در دست یک شرکت است و به اذعان وارد کنندگان داروهای پزشکی قیمت آن در بازارهای جهانی کمتر از قیمت تولید آن در گشور می باشد ( برعکس بنزین که قیمت جهانی آن نزدیک به 10 برابرآن در داخل کشور است ) و گمان نویسنده بر این است که این تولید بالغ بر روزانه ده هزار بسته باشد.
حال به یک حساب سر انگشتی می بینیم که این حاتم بخشی به روزانه چندین صد میلیون ریال می رسد که نمی دانیم که از کدام خزانه و یا سوبسید و به کدام دلیل و هدفگیری کدام قشر آسیب پذیر صورت می گیرد!
دوستان ما بعضی مواقع فراموش می کنند که مصرف کنندگانشان کوره سوادی هم ندارند و احتمالاً قدرت تجزیه و تحلیل هم از ایشان سلب نشده است!

آیا وقت آن نرسیده تا روشهای بهتری اتخاذ نماییم وازایجاد این آشفته بازار که بعضا موجب واسطه های سودجو که همیشه با بو کردن کف دستشان سربه زنگاه اقدام به خرید ارزان و فروش گران می کنند،رهایی یابییم و دندانپزشکان را از قراردادن دراین وضعیت بیم و امید افزایش و یا کمبود تولید نجات دهیم.
بدنیست مسئولین محترم وزارت بهداشت که برای 1000 تومان بالا و پایین بودن تعرفه،قیصریه رابه آتش میکشند گوشه چشمی هم به عملکرد دستگاه تحت امر خود داشته باشند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی