دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

ماهرآنچه باید از دست داده‌ باشیم از دست داده‌ایم !

این روزها همه دست بدست هم دادهاند تا پزشک بی نوا که خود قربانی عدم برنامهریزی صحیح، شعارهای عامیانه وعدم رعایت حتی قانون اساسی است را به مسلخ تعزیرات و امثالهم کشانده و مقصر اصلی جلوه دهند.
گویا فراموش کرده اند که یکی از اصول قانونی اساسی، تاکید بر درمان و بیمه قراگیر دارد که آن هم وظیفه دولت است و یا فراموش کرده اند که تعیین تعرفه بنا بر مصوبه مجلس بعهده سازمان نظام پزشکی است نه دولت.

خیلی راحت است که برای فرار از بار مسئولیت و داشتن یک جواب دم دستی آخرین حلقه ارتباط بیمار یعنی پزشک را تحت فشار بگذاریم پزشکی که با تحمل همه مشقات علمی و عبور از همه کانالها به امید فردایی بهتر گام به عرصه طبابت میگذارد.
دولت، پزشکان را مقصر میداند، بیمه ها حتی تعرفه توافقی را هم قبول ندارند. مجلس هنوز باور نداردکه سرانه درمانی کشور ماکمتر از نصف سرانه درمان در حتی کشورهای مشابه حال و روز ماست پس با افزایش سرانه درمان مخالفت میکند وهمه بار درمان را بر دوش مردم و پزشکان می اندازد، بیمارستانها به واسطه بدهی بیمه ها درحال ورشکستگی هستند و شرکتهای دارویی هم بدلیل مطالبات حال و روز بهتری ندارند.

آمار پزشکان جوان بیکار از مرز ده هزار نفر گذشته است و در واقع باید گفت تمامی بیت المالی که صرف آموزش پزشک شده بدلیل بی برنامگی و باورهای غلط بر باد رفته است، بیماران ناراضی اند و بیش از 25% از پزشکان جوان ما زیر خط فقر زندگی میکنند(چیزی که هنوز باور آن برای دولتمردان، امکان پذیر نیست) امّا هنوز سیاست در امر درمان حرف اول را میزند هنوز هم با سیاسی کاری و نعل وارونه زدن میتوان از بار مسئولیت شانه خالی کرد و جامعه پزشکی را مقصر اصلی اعلام کرد. جالب آنکه به رسم همیشگی به جای حل مشکل بهتر است مقصری بتراشیم تا خود را از مظان تقصیر دور کنیم تا ببینیم بعد چه میشود. فعلاً فداکارتر از جامعه پزشکی نداریم وغافل از اینکه، ما هرآنچه باید از دست داده باشیم از دست دادهایم!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی