دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

لزوم تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی، فراگیر و مشارکت جویانه

عصری که در آن زندگی میکنیم، عصر گسترش علوم وعصر ارتباطات است. هرکشف علمی و یا اختراعی آنقدر سریع و بدون درنگ به اطلاع همه جهانیان رسانده میشود که گاهی خود مخترع نیز از سرعت گسترش خبرآن وحشت زده میشود. براستی دیگر دوران مخفی کردن علم و یا انحصاری کردن آن بسرآمده، روی همین شبکه جهانی اینترنت آنقدر اطلاعات در باب هرچیزی که بخواهی بدست میآوری که شاید برای بعضی باور کردنی نباشد.با این همه گفتن این که من میدانم و یا من میتوانم که بدانم و یا من حق آن را دارم که بدانم، حرف بیهوده و عبثی بیش نیست.

کانالیزه کردن وطبقه بندی علم جهت دسترسی به آن هم امکان پذیر نمیباشد پس بهتر است با این اوصاف دوستانه، مشفقانه و بزرگوارانه همه آنچه را میدانیم در طبق اخلاص گذاشته و با دگیرانی که تشنه آموختنند قسمت کنیم، که اگر چنین نکنیم، محکومیم به انزوا و طرد شدن از جامعه حرفه ای.

تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی اصفهان بر پایه همین تفکر و نشر وگسترش علم ایمپلنتولوژی درجامعه دندانپزشکی و عموم مردم صورت گرفت.
به واقعیت اگر در جهت فراگیر کردن این علم وگسترش فرهنگ و شناخت ایمپلنت گام برداریم. اگر ما دندانپزشکان تصور کنیم که این شیوه درمانی مبتنی بر اصول علمی بایستی در انحصار عده ای خاص قرار بگیرد و همان ها فقط میتوانند و شایستگی اقدام به این درمان را دارند، آن موقع ضربه مهلکی براین علم وارد ساخته ایم و تبیین وتعمیق آنرا در نطفه خفه کرده ایم.

درمان ایمپلنت در جامعه پذیرفته نخواهد شد مگر آنکه دندانپزشکان آنرا بعنوان یک درمان ایده آل به بیماران توصیه کنند و این اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه آنانکه میدانند، آنرا به آنانکه نمی دانند ویا نتوانسته اند که بدانند، آموزش بدهند.
علم ایمپلنتولوژی و شناخت این شیوه درمانی درکشور ما هنوز نو پاست و بقولی هنوز در مرحله کاشت است و این نهال نو پا درخت تناوری نخواهد شد و محصولی نخواهد دادمگر آنکه خودمان(همه دندانپزشکان) آنرا آبیاری کنیم و درجهت نشر و گسترش و آموزش تخصصی و همگانی آن آستین همت بالا بزنیم.

دیگر وقت آن رسیده همه از مزایای این شیوه درمانی که براستی کم کم دندانپزشکی را متحول کرده، و افق های باز و روشنی را پیش روی دندانپزشکان و بیماران دندان از دست داده گشوده است، آگاهی یابند.
انجمن ایمپلنتولوژی اصفهان با انگیزه ایجاد ارتباط درون گروهی و فراگیری آن و تبادل تجربیان و حمایت علمی از دندانپزشکانی که علاقمند به این شیوه درمانی اند و برنامهریزی جهت آموزشهای تخصصی و عمومی گام به عرصه گذاشته است و امید است با حمایت و استقبال همکاران به این مهم دست یابد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی