دکتر کورش رحیمی

دندانپزشک - ایمپلنتولوژیست


برنامه هفتگی

دندانپزشک شما کیست؟

هنوزصد سال از زمانی که مردم برای درمان دردهایشان به حکیم مراجعه می کردند نگذشته است. حکیمی که راز تمام امراز را می دانست و درزمان خویش متخصص بی نظیروبی رقیب به جهت درمان همه دردهای جسمی و روحی بود از سردرد گرفته تا دل درد ، از دردهای بلغمی تا صفراوی و از شکستگی استخوان گرفته تا دندان درد را همه در انبان تجربیات خود داشت و به حق چقدر هم متبحر بود و مشکل گشا .

محرم بود و مورد اطمینان و حال با عبور از قرن علم و تکنولوژی و پیشرفت سریع و بی درنگ همه علوم، دیگر دانستن درمان همه دردها کاریست غیر ممکن. با گسترش و نوین شدن سیستمهای آموزشی و یکه تازی علم دیگرجایی برای خود نمایی و عرض اندام تجربه باقی نمانده است مگر آنکه آنرا همراه با علم داشته باشیم که به تنهایی داشتن تجربه راهگشا نیست اگر چه هنوز هم در بین عوام جایگاهی از سرنا آگاهی دارد.

دندانپزشکی هم یکی از همین علوم است که به مدد علم و تکنولوژی طی یکصد سال گذشته از دندانپزشکی هم یکی از همین علوم است که به مدد علم و تکنولوژی طی یکصدسال گذشته از سلف تجربیهای خود به قد قرنها پیشی گرفته ودیگر زبان و نگرشی بسیار متفاوت با آنچه در قدیم رایج بود یافته است.

درزمانه ایی که در آنیم آگاهی مردم هم متناسب با پیشرفت علوم افزایش یافته و به همان نسبت خواسته هایشان نسبت خواسته هایشان هم علمی ترو منطقی تر.اغلب مردم برای درمان به طیبان خانوادگی مراجعه می کنند و نسبت به معاینات دوره ای آگاهند و تفاوت پزشکان را به لحاظ تخصص شان می دانند و دیگر کسی برای مداوای دردش به عطاری و یا حکیم تجربی مراجعه نمیکند.

آنانکه از اهمیت حفظ و نگهداری دندانهایشان آگاهند و از فرهنگ بهداشتی بالایی بر خوردارند و آنانکه داشتن لبخندی زیبا و دهانی خوشبو و راحتی در غذا خوردن و تندرستی برایشان اهمیت دارد بخوبی میدانند که بایستی به دندانپزشک مراجعه کنند یعنی به کسی که تحصیلات اختصاصی دانشگاهی در این رشته دارد و درمان های دندانی را علمی آموخته است و تجربیات علمی آنرا هم به مدد سیستمهای آموزشی نوین در دانشکده دندانپزشکی توشه راه دارد.

جای بسی خوشحالیست که با وجود گذشت زمانی کوتاه از تاسیس اولین دانشکده دندانپزشکی در ایران به سال 1318 در دانشگاه تهران اغلب مردم دندانپزشکی را می شناسند و حتی بعضا نسبت به نو آوریهای نوین آن نیز آگاهند مگر عده قلیلی از عوام که از سر نا آگاهی و بی سوادی از قافله علم عقبند و درمان دردشان را از راه دیگری می جویند .

اینروزها داشتن دندانپزشک اختصاصی و پرونده دندانی جزئی از فرهنگ و عادات خوب اجتماعی ما شده است و مطابق با آمار ارائه شده بهداشت دهان و دندان از مهمترین و در بعضی مناطق مهمترین نیاز افراد جامعه است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مطهری ، جنب شیرینی پانته آ
تلفن : 32335189 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیسوالات پزشکیبیوگرافی دکتر کورش رحیمیگالری عکسبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرفیلمهای آموزشیمقالات صنفیمطالب آموزشیایمپلنتجراحیدندانپزشکی زیبایی